FK Blansko

FK Blansko

Aktuálně z klubu

25.04.2022: Okousané nehty mají po víkendu fanoušci Blanska. V domácím utkání s Otrokovicemi viděli v první půli převahu svých hráčů, přesto jejich tým čtvrt hodiny přes koncem inkasoval jako první. Když už se zdálo, že zápas skončí jejich těsnou porážkou, rozehrávali blanenští rohový kop. Na standardní situaci si naběhl i dvacetiletý brankář Petr Nešetřil a v poslední minutě zápasu uklidil míč do sítě a vyrovnal na konečných 1:1.

17.08.2021: Ve druhém kole domácího poháru čekají celky z Moravskoslezské fotbalové ligy atraktivní duely. Na prvoligovou Ostravu se mohou těšit fanoušci v Hlučíně, v Blansku budou k vidění fotbalisté Zlína a Uničov se střetně se Sigmou Olomouc. Právě Olomoucí prošla většina hráčů Uničova včetně nejlepšího střelce Aleše Krče. Druholigová Zbrojovka se představí v Kroměříži, Opava jede do Velkého Meziříčí a Jihlava do Uherského Brodu. Pokud si Vratimov v dohrávce prvního kola poradí s druholigovým Prostějovem, střetne se ve druhém kole s divizním Valašským Meziříčí. Oficiálním hracím dnem druhého kola je středa 25.8.

Kroměříž - Brno

26.07.2021: Do Moravskoslezské fotbalové ligy se vrací Lamine Fall. Devětadvacetiletý Senegalec je se 128 starty v MSFL cizinec s nejvíce odehranými zápasy. V Blansku budou působit také jeho někdejší spoluhráči z Líšně Guy Reteno Elekana a Václav Minařík. Trojice hráčů přichází na hostování.

26.07.2021: V předkole domácího poháru zvítězila všechna mužstva z Moravskoslezské fotbalové ligy. Nepostoupil pouze Dolní Benešov, který se rozhodl ze soutěže odhlásit z důvodu velké marodky.

Výsledky týmů MSFL v předkole MOL Cupu (25.7.)
Stará Říše - 1. SC Znojmo FK 0:5
Frenštát pod Radhoštěm - Frýdek Místek 2:3 po prodl.

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Jiří Tulajdan (14 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Jiří Tulajdan (49 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Martin Doležal (39 let a 80 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Dominik Šmerda (17 let a 9 dnů)
Nejvyšší výhra: 5-0 (FK Blansko vs FC Velké Meziříčí), 5. kolo sezony 2019/2020
Nejvyšší prohra: 1-5 (FK Blansko vs FC Odra Petřkovice), 7. kolo sezony 2016/2017
Nejvyšší návštěva: 1420 diváků (FK Blansko 3-1 SK Sigma Olomouc, 15.09.2019)