MFK Frýdek - Místek

Aktuálně z klubu

05.10.2019: MFK Frýdek Místek získal před koncem přestupního období zajímavou posilu. Z kazažského FC Atyrau přichází slovenský záložník František Kubík. Třicetiletý středopolař působil mimojiné v nizozemském Haagu, ruském Krasnodaru a ukrajinském Simferopolu. Zahrál si také za Žilinu, Slovan a Trenčín. V dresu bratislavského Slovanu získal slovenský pohár (2016/2017) a v Trenčíně se radoval z mistrovského titulu (2014/2015).

29.08.2019: Z druhého kola domácího poháru vypadli další tři účastníci MSFL. Nejblíže postupu přes druholigovou Zbrojovku Brno byli fotbalisté Petřkovic. Odra díky dvěma brankám v závěru utkání dotáhla zápas do prodloužení při remízovém skóre 3:3. Ve 105. minutě rozhodl o postupu Zbrojovky vítěznou brankou útočník Jan Pázler. Moravskoslezská fotbalová liga má tak v domácím poháru posledního zástupce. Hlučín se o postup do třetího kola utká v domácím prostředí s Vítkovicemi 10. září v 16:30.

Výsledky 2. kola MOL Cupu (28. 8.)
Odra Petřkovice - Zbrojovka Brno 3:4 po prodl.
Frýdek-Místek - Karviná 1:3
Uničov - Fastav Zlín 1:4

19.08.2019: Dnes proběhl los druhého kola domácího poháru a třetiligové kluby se mohou těšit na konfrontaci s prvoligovými a druholigovými soupeři.

Dolní Benešov - Prostějov

15.08.2019: V prvním kole domácího poháru se třetiligovým moravským klubům dařilo a do druhého kola jich postoupilo prozatím šest. Štěstí neměli v Kroměříži, která vypadla až na penalty s druholigovými Vítkovicemi. Pokutové kopy rozhodovaly i v utkání Znojma v Lanžhotě. Druholigový favorit ale selhal ve třech ze čtyř pokusů a ze soutěže vypadl. O největší překvapení se postarali fotbalisté Otrokovic, kteří nestačili na Olešnici.

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Adam Varadi (25 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Adam Varadi (47 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Petr Literák (38 let a 39 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Daniel Packo (16 let a 340 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-0 (MFK Frýdek - Místek vs ČSK Uherský Brod), 0. kolo sezony 1992/1993
Nejvyšší prohra: 1-7 (MFK Frýdek - Místek vs FK Mutěnice), 25. kolo sezony 2007/2008
Nejvyšší návštěva: 957 diváků (MFK Frýdek - Místek 2-0 MFK Vyškov, 08.06.2019)