FC Viktoria Otrokovice

FC Viktoria OtrokoviceAktuálně z klubu

03.05.2022: FC Viktoria Otrokovice překvapivě odvolala trenéra Jana Žižku, který k týmu nastoupil před jarními odvetami. Ve víkendovém zápase koučoval Viktorii proti béčku Zlína Petr Zapalač. "Takto se rozhodlo vedení. Trenér se hledá, já jsem jenom záskok," tvrdil ještě v minulém týdnu Zlínskému deníku. Po víkendovém vítězství ale vedení klubu potvrdilo Zapalače ve funkci hlavního trenéra. Asistentem se stal Roman Bilavčík, současný trenér dorosteneckého mužstva. Jan Žižka vedl Otrokovice v osmi duelech, získal 11 bodů a vytáhl Viktorii z posledního místa tabulky MSFL.

19.04.2022: Otrokovice vlétly do jarních bojů jako vyměněné a na jaře získaly již více bodů než za celý podzim. Záchranu však ještě jistou nemají. "Nevíme, kolik bude z druhé ligy padat týmů. Zatím to vypadá, že by mohly sestoupit dva z Čech, takže by nám naše současné umístění stačilo, ale chceme si to uhrát sami a co nejdřív se zachránit. Neustále to připomínáme hráčům a taky podle toho trénujeme. Nesmíme polevit, naopak, chceme ještě dva tři týmy přeskočit. Budeme s nimi hrát, tam se rozhodne," říká hrající kouč Petr Zapalač v rozhovoru pro server ZprávyZMoravy.cz.

Přečtěte si celý rozhovor: Musíme hrabat až na krev, jen tak se můžeme zachránit, říká hrající kouč Otrokovic Zapalač

24.03.2022: Otrokovice získaly zkušenou posilu. Z druholigového Vyškova se do MSFL vrací osmatřicetiletý útočník Pavel Simr. Během podzimu nastoupil do 15 utkání Fotbalové národní ligy a vstřelil 2 branky. V MSFL v dresu Velkého Meziříčí a Vyškova odehrál 140 utkání a radoval se z 81 přesných zásahů.

"Na podzim odvedl kus dobré práce, těšilo mě, že měl chuť si ještě druhou ligu vyzkoušet a smekám před ním, jak to zvládal. V zimě se jeho role v mužstvu změnila, přednost dostávali jiní hráči a tak jsme po všeobecné shodě došli k závěru, že naši spolupráci ukončíme. Chci mu za vedení klubu poděkovat a popřát mu hodně zdraví a ať ještě nastřílí kupu gólů." řekl na adresu Simra generální manažer Vyškova Zbyněk Zbořil.

20.01.2022: Adam Jasenský, podzimní kapitán Otrokovic, Viktorii opouští a míří do divizních Hranic. V klubu se potká s někdejším trenérem Otrokovic Romanem Matějkou i s dvojicí spoluhráčů - Filipem Markovičem a Josefem Pančochářem.

Jan Žižka
Jan Žižka
hlavní trenér
Jiří Kiška
Jiří Kiška (5 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
179 diváků (18 % kapacity)
průměrná návštěva, Fotbalový stadion ve Zlínské ulici

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Adam Jasenský (22 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Adam Jasenský (159 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Pavel Simr (38 let a 330 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Patrik Jakubowicz (16 let a 355 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-0 (FC Viktoria Otrokovice vs HFK Třebíč), 3. kolo sezony 2015/2016
Nejvyšší prohra: 7-0 (FC Velké Meziříčí vs FC Viktoria Otrokovice), 9. kolo sezony 2016/2017
Nejvyšší návštěva: 425 diváků (FC Viktoria Otrokovice 1-0 FC Fastav Zlín, 25.10.2015)

Historické názvy

FC Viktoria Otrokovice (1928 - dosud)