FC Slovan Rosice

FC Slovan Rosice

Založeno: 1909 | www.fc-rosice.cz


Aktuálně z klubu

08.01.2022: Viktoria Otrokovice přišla před startem přípravy o tři hráče. Střední obránce Filip Markovič odchází do divizních Hranic. Ambiciózní celek zlanařil také defenzivního záložníka Josefa Pančocháře. Jejich úkolem bude zkvalitnit sestavu hranického mužstva a splnit postupový cíl. Oba hráče si vybral kouč Roman Matějka, který v Otrokovicích působil. Třetím hráčem, který opouští kabinu otrokovických, je Štěpán Přikryl. Nastoupí do přípravy se spoluhráči z Rosic, pokud by se do týmu nevešel, zájem o jeho služby mají divizní Kozlovice a Hranice.

07.09.2021: FC Slovan Rosice přišel o trenéra. Po šesti letech se rozhodl skončit na lavičce třetiligového mužstva Michal Kugler. Svůj tým nekoučoval již ani ve víkendovém domácím utkání s béčkem Zlína, přestože byl uveden v zápise. "Pan Kugler skončil z osobních důvodů, nebyl propuštěn nebo nedejbože vyhozen. Za téměř šest let s Rosicemi udělal kus práce a mě, ostatní trenéry, vedení a hráče to strašně mrzí, ale jeho rozhodnutí respektujeme. Víc se k tomu nechci vyjadřovat," uvedl Petr Čejka, ředitel klubu pro Brněnský deník. ""Musím si dát volno a budu se teď věnovat rodině. K Rosicím jsem loajální, nic v tom nehledejme. Jde hlavně opravdu o to, že jsem unavený," doplnil pro Deník Rovnost. Nástupce vzejde ze čtyř vytipovaných jmen.

22.06.2021: Slovan Rosice zahájil přípravu s několika novými tvářemi. Obranu posílí František Malár ze Znojma a Jan Krejčí z Vyškova. Do záložní řady přivedli rosičtí Radka Buchtu z Blanska a střílení branek bude na Adamu Filovi, který definitivně přestupuje z Líšně. Na hřišti se naopak neobjeví Petr Malata, jenž rozšířil realizační tým, ani Michal Kugler a Jan Trtílek.

14.09.2020: (Aktualizováno) Odhlašování třetiligových celků z domácího poháru pokračuje. Po Kroměříži a Petřkovicích nenastoupí ke svým zápasům ani fotbalisté Znojma, Hlučína a Velkého Meziříčí. Svůj zápas neodehrají ani v Rosicích a Vyškově. "Důvodů k ukončení působení v letošním ročníku MOL Cupu bylo hned několik, mezi ty největší patří ekonomická náročnost zápasu, nabitý program týmu a především pak současná epidemiologická situace a s ní související nařízená opatření," stojí v prohlášení Slovanu Rosice. MFK Vyškov účast v poháru vzdal z důvodu velké marodky týmu.

Ve druhém kole Mol Cupu se tak prozatím představili pouze fotbalisté Nového Města na Moravě. Téměř pět set fanoušků vidělo napínavý souboj s druholigovou Jihlavou (1:2), který rozhodla Vysočina v 78. minutě brankou z pokutového kopu.

Prozatím nezrušená utkání 2. kola MOL Cupu:
SFK Nové Město na Moravě - FC Vysočina Jihlava 1:2
MFK Frýdek-Místek - FK Blansko (15.9. 16:00)
Slovan Rosice - Zbrojovka Brno (16.9. 16:00)
MFK Vyškov - 1.FC Slovácko (16.9. 16:00)

Petr Čejka
Petr Čejka
hlavní trenér
Jiří Kolačný
Jiří Kolačný (12 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
229 diváků (15 % kapacity)
průměrná návštěva, Stadion FC Slovan Rosice

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Jiří Kolačný (13 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Pavel Novák (62 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Petr Malata (38 let a 78 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Vojtěch Haminger (15 let a 330 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-1 (FC Slovan Rosice vs SK Hanácká Slavia Kroměříž), 7. kolo sezony 2011/2012
Nejvyšší prohra: 8-0 (FK Fotbal Třinec vs FC Slovan Rosice), 23. kolo sezony 2012/2013
Nejvyšší návštěva: 590 diváků (FC Slovan Rosice 0-1 FC Baník Ostrava, 23.10.2021)

Historické názvy

FC Slovan Rosice (1999 - dosud)

TJ Slovan Rosice (1954 - 1999)

SK Slovan Rosice (1909 - 1954)