FC Hlučín

FC Hlučín

Založeno: 1923 | www.fchlucin.cz | facebook


Aktuálně z klubu

17.08.2021: Ve druhém kole domácího poháru čekají celky z Moravskoslezské fotbalové ligy atraktivní duely. Na prvoligovou Ostravu se mohou těšit fanoušci v Hlučíně, v Blansku budou k vidění fotbalisté Zlína a Uničov se střetně se Sigmou Olomouc. Právě Olomoucí prošla většina hráčů Uničova včetně nejlepšího střelce Aleše Krče. Druholigová Zbrojovka se představí v Kroměříži, Opava jede do Velkého Meziříčí a Jihlava do Uherského Brodu. Pokud si Vratimov v dohrávce prvního kola poradí s druholigovým Prostějovem, střetne se ve druhém kole s divizním Valašským Meziříčí. Oficiálním hracím dnem druhého kola je středa 25.8.

Los klubů MSFL 2. kola MOL Cupu:
Valašské Meziříčí - Vratimov/Prostějov
Uherský Brod - Jihlava
Blansko - Zlín
Velké Meziříčí - Opava
Hlučín - Ostrava
Uničov - Olomouc
Kroměříž - Brno

22.06.2021: Zkušený útočník Radovan Lokša přestupuje do Hlučína. Dvaatřicetiletý střelec naposledy působil v béčku Baníku Ostrava. V Moravskoslezské fotbalové lize nastřílel v 67 zápasech 48 gólů.

04.06.2021: V Moravskoslezské fotbalové lize došlo k několika trenérským změnám. Již v únoru se ujal béčka Baníku Ostrava Tomáš Hejdušek. Stal se tak nástupcem Ondřeje Smetany, jenž postoupil do trenérského křesla u hlavního týmu. V květnu skončil na lavičce Hlučína Roman West a nový majitel si přivedl Lubomíra Adlera z Petřkovic. Odra zahájí sezonu v městském přeboru a za postupem ji povede Jaroslav Andrejko. Vynucenou trenérskou změnu musí řešit také béčko Slovácka. Úspěšný kouč Jiří Saňák, který mladé fotbalisty pozvedl na špici MSFL, odchází do prvoligové Sigmy Olomouc na pozici asistenta trenéra Václava Jílka. Kdo zaujme uvolněný post ještě nebylo rozhodnuto. Trenérskou změnu hlásí také béčko Fastavu Zlín. Zatímco dosavadní kouč juniorky Jan Jelínek povede v nové sezoně prvoligový tým, třetiligové rezervy se ujal Marek Kalivoda. Na vlastní žádost skončil i trenér Nového Města Richard Zeman, novým koučem se stal Pavel Procházka.

20.05.2021: FC Hlučín představil nového trenéra. Z nedalekých Petřkovic, které nebudou v MSFL pokračovat, přichází Lubomír Adler. Asistentem bude David Levčík, o gólmany se bude starat Antonín Buček. Do kádru si přivádí několik svých svěřenců z Petřkovic, které doplní nadějnými mladíky Hlučína. "Věřím, že budeme úspěšní. Musíme do kabiny napumpovat energii a vytvořit správnou chemii, aby to fungovalo. Jsem ambiciózní člověk, takže chci pořád vyhrávat. Za každou cenu se nikam netlačíme, ale samozřejmě chceme být nejlepší. Přejeme si přilákat na stadion fanoušky a do klubu nové sponzory. Postup jsme si ovšem za jasný cíl nestanovili. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze," říká nový kouč v rozhovoru pro klubové stránky.

Lubomír Adler
Lubomír Adler
hlavní trenér
Radovan Lokša
Radovan Lokša (4 góly)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
347 diváků (15 % kapacity)
průměrná návštěva, Městský fotbalový stadion Hlučín

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Dominik Kraut (51 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Kristián Hudeczek (156 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Martin Hanus (39 let a 312 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Lukáš Jaroš (16 let a 325 dnů)
Nejvyšší výhra: 8-1 (FC Hlučín vs FC Velké Meziříčí), 11. kolo sezony 2018/2019
Nejvyšší prohra: 5-0 (SK Hanácká Slavia Kroměříž vs FC Hlučín), 5. kolo sezony 2013/2014
Nejvyšší návštěva: 489 diváků (FC Hlučín 1-2 FC Odra Petřkovice, 02.10.2020)

Historické názvy

FC Hlučín (2021 - dosud)

FC Hlučín (1991 - 2021)

TJ Hlučín (1959 - 1991)

DSO Slavoj Hlučín (1953 - 1959)

Sokol Hlučín (1948 - 1953)

SK Hlučín (1923 - 1948)