1. FC Slovácko

1. FC Slovácko

Založeno: 2000 | www.fcslovacko.cz | facebook | twitter


Aktuálně z klubu

16.06.2017: Seznam účastníků MSFL v příštím ročníku je zase konkrétnější. Frýdek Místek, předposlední celek Fotbalové národní ligy ve skončeném ročníku, nesestupuje a bude nadále působit ve druhé lize. Postup z MSFL totiž odmítly první čtyři celky a nabídnuté místo odmítli také účastníci ČFL. Kromě rezervy Slovácka a Zlína, odhlásili MSFL také fotbalisté Sigmy Olomouc. Z divizí tak postupují celkem 4 týmy - Valašské Meziříčí, Hodonín, Uherský Brod a Rýmařov.

10.06.2017: Zlín, Slovácko a pravděpodobně také Olomouc nepřihlásí své týmy do dalšího ročníku MSFL. Zatímco Zlín i Slovácko odhlášení soutěže již potvrdili, Sigma Olomouc stále váhá. Důvodem je nová povinnost prvoligových týmů přihlásit jedno mužstvo do Juniorské ligy. „Přihlašovat B-tým do MSFL nebudeme, jelikož máme povinnost hrát juniorskou ligu," potvrdil Petr Pojezný, ředitel Slovácka, pro Zlínský deník. Stejné stanovisko zní také ze zlínského klubu: „Nezávisle na tom, jestli se zachráníme, jsme se rozhodli náš B-tým již do MSFL, respektive divize nepřihlašovat, protože jsme povinni hrát juniorskou ligu,“ potvrdil ředitel FC Fastav Zlín Leoš Gojš. Pokud se mužstva opravdu do dalšího ročníku nepřihlásí, bude nabídnut postup z Divizí D a E klubům mimo pořadí.

17.04.2017: Záložník Luboš Kalouda končí s profesionální kariérou. V devětadvaceti letech se někdejší mládežnický reprezentant potýká s opakovanými problémy s kolenem, které mu nedovolí sportovat na nejvyšší úrovni. "Jsme v současné době víceméně domluveni na ukončeni hráčského kontraktu. Luboš má zájem o klub i nadále, a tak s nim chceme zkusit nastavit externí spolupráci v oblasti marketingu a sponzoringu," řekl pro web Slovácka ředitel Petr Pojezný. Ve 13 zápasech v MSFL za poslední tři sezony si Kalouda připsal 5 vstřelených branek.

08.11.2015: Výbornou produktivitu si v novém ročníku MSFL drží záložník Marián Kovář z juniorky Slovácka. V šesti duelech, do kterých dosud na podzim zasáhl, vstřelil šest branek. V celkové tabulce střelců to však stačí až na dělené deváté místo.

Pavel Němčický
Pavel Němčický
hlavní trenér
průměrná návštěva
diváků (0 % kapacity)
průměrná návštěva, Na Bělince

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Tomáš Zajíc (17 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Michal Suchý (55 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Tomáš Rada (34 let a 39 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Filip Kubala (16 let a 25 dnů)
Nejvyšší výhra: 9-2 (1. FC Slovácko vs SFC Opava), 25. kolo sezony 2014/2015
Nejvyšší prohra: 7-0 (FK Fotbal Třinec vs 1. FC Slovácko), 12. kolo sezony 2012/2013
Nejvyšší návštěva: 285 diváků (1. FC Slovácko 4-1 SK Spartak Hulín, 19.10.2014)

Historické názvy

1. FC Slovácko (2004 - dosud)

1. FC Synot (2000 - 2004)